کد پیگیری فرم ارسالی
آمار

بازدید امروز: 1239
بازدید دیروز: 1210 [-31.98 %]
بازدید سالانه:173679
بازدید کل:15343609
بیشترین بازدید:73440 نفر در 1395.10.14
+0  
مطالب: 68841
+0  
نظرات: 0
+0  
کاربران: 3

مدیران کل: 2
مدیران سایت: 0
اعضای ویژه: 0
انتظار تایید: 0
کاربران: 0

آمار کاربران:
امروز: 0
دیروز: 0
این هفته: 0
این ماه: 0
نظرسنجی
 

نظر سنجی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 

مسابقات شطرنج بین المللی نخجوان پایان یافت

توسط: admin در 22-02-1394, 08:40
  • Like
  • 0
 

 

امسال مسابقات آزاد نخجوان به دلیل حضور23 استاد بزرگ که 13 نفر آن بالای درجه 2600 بودند در سطح بالایی برگزار شد. حضوررستم قاسمجانوف استاد بزرگ ازبکستانی والکساندر خالیفمن استاد بزرگ روسیه، قهرمانان سابق جهان وهوییفان قهرمان بانوان جهان درسال های نه چندان دور، آتین باکرو استاد بزرگ برجسته فرانسوی با درجه 2704 گرمی خاصی به این رقابتها بخشیده بود. استاد بزرگ پویا ایدنی قهرمان جهان سال 2013 در رده سنی 18 سال با درجه 2526 شماره 17 جدول را به خود اختصاص داده بود واستاد بزرگ پوریا درینی با درجه 2485 واستادان فدراسیون جهانی شطرنج محمد امین طباطبایی، نیما جوانبخت، سید خلیل موسوی، آرین غلامی و استاد بین المللی امید نوروزی و نوجوان مازندرانی بردیا شیخ حسنی و مرتضی عسگری نمایندگان ایران در این مسابقات بودند.

دور اول

دور اول مسابقات ایاز ممدوف استاد بین المللی آذربایجان روی میز 1 با مهره سیاه قاسم جانوف را متوقف و با سخت کوشی بازی را مساوی کرد. امید نوروزی خوش درخشید واستاد بزرگ آذربایجانی رابا مهره سیاه شکست داد.

دور دوم

دور دوم بازیها راس ساعت 15 روز 13 ارد یبهشت ماه شروع شد. استاد بزرگ پوریا درینی به مصاف ولادیمیر انیچوک شطرنجباز قدرتمند روسیه رفت و بعد از ساعتها تلاش با مهره سیاه به نتیجه مساوی رسید. محمد امین طباطبایی روی میز 8 لوکا پایکادزه استاد بزرگ گرجستانی با درجه 2556 را شکست داد. پویا ایدنی با مهره سیاه با استاد بین المللی لقمان گولیف با درجه 2402 به تساوی رسید. امید نوروزی که تورنمنت را خوب شروع کرده بود به الوی باجارانی استاد بزرگ آذربا یجانی باخت.

دور سوم

دور سوم مسابقات استاد بزرگ گرجی پانسولیا در مقابل سانال وهاپ به پیروزی رسید و 3 امتیازی شد. محمد امین طباطبایی روی میز 3 به استاد بزرگ آتین باکرو باخت. سید خلیل موسوی روی میز 9 با ولادیمیر باکلان با سخت کوشی به تساوی رسید. روی میز 13 پویا ایدنی در مقابل ایاز ممدوف به پیروزی رسید و به جمع بالای جدولی ها پیوست.

دور چهارم

دور چهارم مسابقات پویا ایدنی روی میز 5 در یک پیکار تماشایی با مهره سیاه در برابر الکساندر خالیمن به تساوی رسید و روی میز 9 محمد امین طباطبایی در برابر استاد بزرگ اوکراینی ولادیمیر باکلان به پیروزی رسید. جوانان برومند ایرانی در مقابل استاد بزرگان قدرتمند کشورهای خارجی ترسی به خود راه نمیدهند و با جسارت مثال زدنی قدرت خود را به رخ آن ها میکشند.و این نشان از پیشرفت شطرنج ایران در سطح با لای جهانی دارد.

دور پنجم

دور پنجم مسابقات روی میزهای 7، 6، 5 به ترتیب محمد امین طباطبایی در مقابل التاج صفرلی استاد بزرگ آذربایجانی با درجه 2640 شکست را پذیرا شد. سید خلیل موسوی با مهره سفید به الکساندر خالیفمن باخت و پویا ایدنی با مهره سفید با استاد بزرگ گوپتا از کشور هندوستان به تساوی رسید. روی میز1 استاد بزرگ گرجی پانتسولیا در مقابل استاد بزرگ روسیه ولا دیمیر انیچوک به پیروزی رسید و با 5 امتیاز حا صل از 5 بازی به تنهایی به صدر جدول تکیه زد.

دور ششم

دور ششم بازیها روی میز 1 استاد بزرگ آذربایجانی موفق شد صدر نشین مسابقات را متوقف کند. التاج در این بازی بر پانتسولیا به پیروزی رسید و روی میز 3 پویا ایدنی بر آتین باکرو فرانسوی در یک بازی زیبا غلبه کرد. روی میز 11 محمد امین طبا طبا یی درمقابل استاد بزرگ آذربایجانی رئوف ممدوف به پیروزی رسید.

دور هفتم

روی 4 میز اول بازها با نتیجه مساوی خاتمه یافت. روی میز 5 پویا ایدنی توانست بر استاد بزرگ آذربایجانی آذر میرزایف با درجه 2612 غلبه کند و به جمع مدعیان پیوست. محمد امین طبا طبا یی نوجوان قهرمان ایرانی با مهره سیاه توانست در مقابل استاد بزرگ اوکراینی به تساوی برسد و4.5 امتیازی شد. درپایان دور هفتم پویا ایدنی به همراه التاج و پانتسولیا مکانهای اول تا سوم را در اختیار دارند.

دور هشتم

دور هشتم روی میز1 پویا به مصاف استاد بزرگ گرجستانی می رود. پویا مهره سفید دارد و برای برد تلاش میکند. بازی نهایتا با نتیجه مساوی خاتمه پیدا میکند. روی میز 2 بازی التاج و خالیفمن نیز به تساوی میرسد. طبا طبا یی در مقابل هویفان استاد بزرگ قدرتمند چینی بازی را واگذار میکند. سید خلیل موسوی که خود را به بالای جدول نزدیک کرده با استاد بزرگ وادیم مالاخاتکو به تساوی رسید. بعد از پایان دور هشتم پویا در مکان دوم قرار دارد در صورت پیروزی در دور آخر قهرمان تورنمت نخجوان میشود و این یک موفقیت بزرگ محسوب میشود. درپایان دور 8 پویا با عملکرد2662 و 17 وا حد افزایش درجه  بازیهای خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشت.

دور نهم

روی میز 1 قدیر حسینوف با مهره سفید در مقابل سرگئی تیویاکف به پیروزی رسید و7 امتیازی شد. پویا با مهره سیاه دچار یک غافلگیری در شروع بازی شد و بازی را واگذار کرد تنها باخت پویا در این تورتمنت. پویا با این شکست در دور آخر به مقام مشترک چهارم رسید. رده بندی نهایی بعد از 9 دور رقابت فشرده به ترتیب ذیل است.

1.التاج سفرلی(آذربایجان)7 امتیاز  اول

2.قدیر حسینوف (آذربایجان) 7امتیاز دوم

3.لوان پانتسولیا (گرجستان) 6.5امتیاز سوم

4.پویا ایدنی(ایران) 6 امتیاز چهارم

5.سرگئی تیویاکف (هلند)6 امتیاز پنجم

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.